Setius Series

SERIA SETIUS

Kliknij, aby zobaczyć ESENCJĘ - opis i specyfikację

Instrumenty z serii Setius już na pierwszy rzut oka emanują dojrzałością i elegancją. Te doskonałe narzędzia muzyczne są naturalnym wyborem dla wszystkich tych, którzy poszukują uniwersalnego brzmienia i niezawodności w trakcie wieloletniego ich używania. Podstawowe cechy gitar z tej serii to konstrukcja z dokręcaną szyjka (bolt-on), 5-częściowa szyjka z mahoniu i klonu, 24-progowa podstrunnica z pau ferro oraz skala 25,4 cala (w opcji wersja barytonowa 27”). Standardowo model ten jest oferowany z dwoma humbuckerami firm Seymour Duncan lub EMG, stroikami Schaller oraz mostkiem typu Tune-O-Matic ze strunami montowanymi przez korpus, co znacznie przyczynia się do wydłużenia wybrzmiewania dźwięków. Gitary Setius są dostarczane z dedykowanym pokrowcem Mayones Gig Bag.

“My Mayones Setius guitars are the pure definition of class – they are truly unique instrument in every way.” – Marc Holcomb / PERIPHERY

“When I first tried my Mayones, everything that I considered a powerful sound until that moment, was blown away! This guitar is what I always wanted. I love the fact that the sound is aggressive and defined at the same time. I just finished recording the new album of Arhythmia and now I know, Mayones makes the difference!” – Matteo Lombardo / ARHYTHMIA

ModelSetiusSetius Gothic
Płyta przedniaKlon PłomienistyJesion
ProfilWypukłyWypukły
Kształt korpusuSmukłySmukły
Lamówka korpusuJednowarstwowy ABSJednowarstwowy ABS
PodstrunnicaPau FerroHeban
MostekStałyStały
PrzetwornikiSeymour Duncan HHEMG HH
StroikiSchaller M6Schaller M6

Setius

Setius Rezo

Setius Rezo

Setius Rezo 6 to nowe podejście do poprawy właściwości rezonansowych gitar i basów elektrycznych wykonanych z drewna. Koncepcja tego instrumentu opiera się na wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanego szkieletu wykonanego z włókna węglowego, który wraz ze strunami tworzy zamkniętą pętlę i dodatkowy kanał transferu wibracji między kluczowymi elementami konstrukcyjnymi gitary: siodełka, szyjki, połączenia szyjki z korpusem oraz mostka. Takie rozwiązanie pozwala na bardziej swobodny i efektywny transfer drgań strun, co przekłada się na bardziej akustyczne brzmienie instrumentu, lepszą reakcję na artykulację dźwięków i wyraźnie dłuższy sustain.

ue_eng

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka.

Start typing and press Enter to search