Setius Series

SERIA SETIUS

Kliknij, aby zobaczyć ESENCJĘ - opis i specyfikację
Dostępne ostatnie sztuki - model wycofywany z oferty.
Nie przyjmujemy już nowych zamówień, ale budowane są jeszcze instrumenty zamówione przed jego wycofaniem. Jeśli jesteś zainteresowany tym modelem skontaktuj się z jednym z naszych dealerów.

Instrumenty z serii Setius już na pierwszy rzut oka emanują dojrzałością i elegancją. Te doskonałe narzędzia muzyczne są naturalnym wyborem dla wszystkich tych, którzy poszukują uniwersalnego brzmienia i niezawodności w trakcie wieloletniego ich używania. Podstawowe cechy gitar z tej serii to konstrukcja z dokręcaną szyjka (bolt-on), 5-częściowa szyjka z mahoniu i klonu, 24-progowa podstrunnica z pau ferro oraz skala 25,4 cala (w opcji wersja barytonowa 27”). Standardowo model ten jest oferowany z dwoma humbuckerami firm Seymour Duncan lub EMG, stroikami Schaller oraz mostkiem typu Tune-O-Matic ze strunami montowanymi przez korpus, co znacznie przyczynia się do wydłużenia wybrzmiewania dźwięków. Gitary Setius są dostarczane z dedykowanym pokrowcem Mayones Gig Bag.

„My Mayones Setius guitars are the pure definition of class – they are truly unique instrument in every way.” – Marc Holcomb / PERIPHERY

„When I first tried my Mayones, everything that I considered a powerful sound until that moment, was blown away! This guitar is what I always wanted. I love the fact that the sound is aggressive and defined at the same time. I just finished recording the new album of Arhythmia and now I know, Mayones makes the difference!” – Matteo Lombardo / ARHYTHMIA

Model Setius Setius Gothic
Płyta przednia Klon Płomienisty Jesion
Profil Wypukły Wypukły
Kształt korpusu Smukły Smukły
Lamówka korpusu Jednowarstwowy ABS Jednowarstwowy ABS
Podstrunnica Pau Ferro Heban
Mostek Stały Stały
Przetworniki Seymour Duncan HH EMG HH
Stroiki Schaller M6 Schaller M6

Setius

Setius Rezo

Setius Rezo

Setius Rezo 6 to nowe podejście do poprawy właściwości rezonansowych gitar i basów elektrycznych wykonanych z drewna. Koncepcja tego instrumentu opiera się na wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanego szkieletu wykonanego z włókna węglowego, który wraz ze strunami tworzy zamkniętą pętlę i dodatkowy kanał transferu wibracji między kluczowymi elementami konstrukcyjnymi gitary: siodełka, szyjki, połączenia szyjki z korpusem oraz mostka. Takie rozwiązanie pozwala na bardziej swobodny i efektywny transfer drgań strun, co przekłada się na bardziej akustyczne brzmienie instrumentu, lepszą reakcję na artykulację dźwięków i wyraźnie dłuższy sustain.

ue_eng

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej – Funduszu Rozwoju Regionalnego, Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka.

Start typing and press Enter to search