Warning – Fake Guitars!

UWAŻAJ NA PODRÓBKI INSTRUMENTÓW MAYONES!

W ostatnich miesiącach zaobserwowaliśmy zwiększoną aktywność różnych podmiotów, głównie z Chin, które zaczęły oferować na dużą skalę podróbki instrumentów Mayones. Chociaż może to być powód do dumy, że nasza wytężona praca, wysoka jakość i duża rynkowa popularność naszych instrumentów skłoniła innych do budowy ich kopii, czujemy się przede wszystkim zobligowani do ostrzeżenia, że Wasze ciężko zarobione pieniądze mogą być wydane w niewłaściwy sposób.

Wspomniane repliki naszych instrumentów można spotkać na wielu popularnych witrynach aukcyjnych i sprzedażowych, i niejednokrotnie wśród wyników wyszukiwania znajdują się one obok oryginalnych gitar i basów Mayones oferowanych przez naszych oficjalnych przedstawicieli, których mamy na całym świecie.

Warto zwrócić uwagę, że podróbki naszych gitar bardzo często nie posiadają stosownej informacji, że są to repliki, natomiast coraz częściej można zaobserwować, że bezprawnie wykorzystywane jest nasze logo, marka Mayones, nazwy modeli gitar i basów Mayones, a także oryginalne fotografie instrumentów Mayones skradzione ze stron internetowych zarówno naszych, jak i naszych oficjalnych partnerów. Nierzadko podawane są też bezpośrednio skopiowane od nas dane techniczne naszych instrumentów i ich opisy. Podczas gdy cena tych instrumentów wydaje się bardzo kusząca, ich jakość pozostaje wielką tajemnicą i może okazać się ostatecznie wielkim rozczarowaniem.

Pragniemy zapewnić wszystkich obecnych i przyszłych użytkowników, że oryginalne instrumenty Mayones są ręcznie wykonywane przez zespół doświadczonych lutników wyłącznie w naszej fabryce zlokalizowanej w Gdańsku. Jest to gwarancją najwyższej jakości, z której znane są instrumenty Mayones.

W świetle powyżej przedstawionych informacji pragniemy poinformować, że nie bierzemy żadnej odpowiedzialności za wszelkie szkody fizyczne, psychiczne, straty finansowe oraz inne wynikające z faktu nabycia tych podróbek. Dlatego też zalecamy wnikliwe przemyślenie decyzji o zakupie instrumentów, w przypadku których zachodzi duże podejrzenie lub istnieją ewidentne przesłanki, że są to podróbki naszych modeli.Oryginalne nowe instrumenty Mayones są zazwyczaj dostępne w fizycznych sklepach muzycznych oraz w prowadzonych przez nie sklepach internetowych, a zakup ich za pośrednictwem oficjalnej sieci MayDealers daje pewność, że nabędziemy instrument produkcji firmy Mayones.

Jak można poznać, czy nowy instrument znaleziony w sieci pochodzi z legalnego źródła?

Pierwszą sprawą, na którą należy zwrócić uwagę, jest cena instrumentu. Uwzględniając różne polityki rabatowe i promocje naszych oficjalnych przedstawicieli, ceny na nowe, wysokiej jakości i ręcznie wykonywane instrumenty nie powinny być niższe niż 1000 Euro (ok. 1100 USD).

Następnie należy zwrócić uwagę na kraj, z którego pochodzi sprzedawca oraz samą nazwę sprzedawcy. Jeśli kraj, z którego pochodzi sprzedawca, nie jest wymieniony na naszej stronie internetowej w dziale „Dealers” lub też sprzedający podmiot (sklep, firma) nie znajduje się na liście naszych dealerów z danego kraju, wówczas można podejrzewać, że oferowany nowy instrument może być podróbką. Warto zachować szczególną ostrożność w przypadkach, gdy:

• lokalizacja sprzedawcy wskazuje na to, że pochodzi on z Chin lub z innych krajów Dalekiego Wschodu
• szczegółowe dane dotyczące sprzedawcy są trudne do określenia
• w ofercie sprzedawcy znajdują się w równie zaskakujących cenach instrumenty innych znanych marek, a przegląd tych ofert wzbudza jeszcze większe podejrzenia, co do ich oryginalności
• fotografie instrumentów są słabej jakości lub cechy prezentowanych instrumentów wskazują, że mogą to być podróbki
• użyte fotografie instrumentu można też znaleźć na stronach naszych oficjalnych sprzedawców (narzędzie do sprawdzania: wyszukiwarka grafiki Google)
• występują ewidentne nieścisłości między opisem instrumentu a jego fotografiami

Jeśli cały czas utrzymują się wątpliwości, czy wzbudzający zainteresowanie nowy instrument Mayones jest oryginalny, zalecamy kontakt ze sprzedawcą w celu otrzymania dodatkowych potrzebnych informacji, zwłaszcza tych, które mogą uwiarygodnić legalne pochodzenie instrumentu. Ostatecznie można też skontaktować się bezpośrednio z nami w celu rozwiania wszelkich wątpliwości.

CHROŃ SWÓJ ORYGINALNY INSTRUMENT MAYONES

Oryginalne gitary i basy Mayones są ręcznie wykonywane przez zespół doświadczonych lutników wyłącznie w naszej fabryce zlokalizowanej w Gdańsku. Jest to gwarancją najwyższej jakości, z której znane są instrumenty Mayones.

Jesteśmy przekonani, że gdy już spełnisz swoje marzenie i staniesz się właścicielem utęsknionej gitary lub basu Mayones, to będziesz chciał podzielić się z innymi tą radosną nowiną. Chcemy jednak prosić Cię o to, aby bez wyraźnych powodów nie ujawniać publicznie pewnych informacji dotyczących zakupionego instrumentu:

• nie zamieszczaj fotografii, na których wyraźnie widoczny jest numer seryjny (jeśli już zamieszczasz fotografię z numerem seryjnym, zasłoń go lub rozmyj stosując odpowiedni filtr, aby nie było można go odczytać)
• nie zamieszczaj fotografii Certyfikatu Autentyczności z widocznym numerem seryjnym oraz unikalnym numerem produkcyjnym.

Życzymy Ci wiele radości z użytkowania instrumentów Mayones i bardzo dziękujemy za wspieranie oryginalnych produktów!

Start typing and press Enter to search